VI edycja

Data: 28 stycznia 2017 r.

Temat: "Podatki i prawo dla lekarzy 2017"

Celem konferencji, która odbyła się w wieży widokowej Targów Kielce, było zaprezentowanie spektrum rozwiązań podatkowych i prawnych, pozwalających na bezpieczne zarządzanie działalnością gospodarczą sektora medycznego.

Co roku zmagamy się ze zmianami w przepisach, jednak rok 2017 był w tym względzie wyjątkowy - liczba i zakres zmian oraz ich realny wpływ na podmioty gospodarcze były szczególnie duże. W związku z tym konferencja medyczna w roku 2017 była nastawiona na tematykę praktycznych konsekwencje zmian.

Uczestnicy konferencji uzyskali wiedzę m.in. na temat nowej ulgi podatkowej, limitów zwolnień z podatku VAT, amortyzacji oraz informacje jak prawidłowo sporządzić remanent w działalności medycznej. Została przedstawiona także kwestia wprowadzenia 15-procentowej stawki podatku dochodowego. Adresatami konferencji byli lekarze prowadzący indywidualną praktykę lekarską, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz lekarze, którzy w najbliższym czasie planują otworzyć prywatny gabinet.


Tematy prelekcji:

"Zmiany w podatku dochodowym związane z nową, 15-procentową stawką podatku dochodowego i nową ulgą podatkową"
Michał Cielibała

"Limity zwolnień z podatku VAT, ograniczenie kwartalnego rozliczenia, obowiązek elektronicznego składania deklaracji, nowe zasady zwrotu podatku"
Aldona Barcicka

"Jak korzystnie podatkowo rozliczyć zakup sprzętu medycznego i jak go amortyzować. W jaki sposób sporządzić remanent w działalności medycznej"
Michał Cielibała

"Koszty zmniejszające podatki, w tym rozliczenie kosztów samochodów. Zakaz rozliczania wydatków opłaconych gotówką"
Wioleta Podsiadło

"Zaostrzenie przepisów Kodeksu karno-skarbowego, nowe ograniczenia i warunki rejestracji podatników. Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania"
Michał Cielibała

"Zmiany w zasadach wydawania i we wzorze świadectwa pracy. Minimalna stawka płacy dla zleceniobiorców i samozatrudnionych"
Wioleta Posiadło


Prelegenci:Michał Cielibała - doradca podatkowy (numer wpisu 8015), prawnik, przedsiębiorca. Specjalizuje się w prawie podatkowym, reprezentuje podatników w toku postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Właściciel Biura Rachunkowego BIUREX zajmującego się stałą obsługą księgowo-podatkową kilkuset firm. W ramach swojej działalności prowadzi doradztwo podatkowe, zarządza przedsiębiorstwem, prowadzi obsługę księgową i podatkową przedsiębiorstw.
Aldona Barcicka - doradca podatkowy (numer wpisu 12603). Magister ekonomii (Politechnika Radomska), licencjat z zakresu ubezpieczeń (WSU). Od września 2014 roku związana z Kancelarią Doradcy Podatkowego Michała Cielibały. Na co dzień zajmuje się udzielaniem porad, sporządzaniem opinii oraz wyjaśnień. Aldonę cechuje indywidualne podejście do każdego Klienta, dzięki czemu dokładnie diagnozuje każdy problem.
Wioleta Podsiadło - z wykształcenia prawnik i ekonomista, doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Kancelarii Radcy Prawnego i Kancelarii Adwokackiej. Z Biurem Rachunkowym BIUREX związana od 2008 roku. Zajmuje się bieżącą obsługą księgową firm. Jest autorką publikacji z dziedziny prawa.Informacje prasowe:

Targi Kielce - zaproszenie 

Galeria