II edycja

Data: 2 lutego 2013 r.

Temat: "Współczesna praktyka lekarska - aspekty podatkowe, prawne i finansowe bezpiecznego prowadzenia biznesu"

2 lutego 2013 roku odbyła się kolejna z cyklu konferencja skierowana do lekarzy województwa świętokrzyskiego pt. „Współczesna praktyka lekarska – aspekty podatkowe, prawne i finansowe bezpiecznego prowadzenia biznesu”. Udział w konferencji wzięło ponad 150 uczestników.

Prezentowane tematy zostały przedstawione przez prelegentów w sposób ciekawy i przystępny, o czym świadczyły pozytywne opinie po spotkaniu oraz liczne deklaracje uczestnictwa w takich przedsięwzięciach w latach następnych.


Celem konferencji było zaprezentowanie spektrum rozwiązań podatkowych, prawnych i finansowych pozwalających na bezpieczne zarządzanie działalnością gospodarczą sektora medycznego. Uczestnicy otrzymali wiedzę na tematy związane z opodatkowaniem prowadzonej przez lekarzy działalności gospodarczej oraz na tematy zawodowej odpowiedzialności cywilnej. Zostały omówione zasady kontraktowania usług medycznych. Celem konferencji było także stworzenie miejsca do wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie ekspertów.

Tematy prelekcji:

"Zasady opodatkowania działalności gospodarczej prowadzonej przez lekarzy w aspekcie zmian ustawowych 2013 r."
Michał Cielibała


"Odpowiedzialność cywilnoprawna lekarza za błąd w sztuce"
dr Robert Frey


"Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej lekarza w dobie zmieniających się przepisów oraz praktyczne uwagi dotyczące likwidacji szkód OC medycznych w zakresie obowiązujących procedur"
Andrzej Idziak i Robert Terlecki


"Funkcjonowanie Podmiotów Ochrony Zdrowia a zmiany w ustawie o działalności leczniczej"
Grzegorz Gałuszka

Prelegenci:

Michał Cielibała - doradca podatkowy nr wpisu 8015. Specjalizuje się w prawie podatkowym, reprezentuje podatników w toku postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Od 1991 r. współwłaściciel Biura Rachunkowego BIUREX, które prowadzi stałą obsługę księgowo-podatkową kilkuset firm. Jest doświadczonym szkoleniowcem, autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Dzięki połączeniu wiedzy z doświadczeniem zawodowym potrafi przekładać normy prawne na praktykę codziennego funkcjonowania przedsiębiorstw.
 
dr Rober Frey - doktor nauk prawnych, radca prawny, adiunkt na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, właściciel Kancelarii Radcy Prawnego, autor monografii "Powództwa przeciwegzekucyjne w prawie polskim" oraz szeregu publikacji z zakresu prawa i postępowania cywilnego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego.
 
dr n. med. Grzegorz Gałuszka - Specjalista Zdrowia Publicznego. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Busku Zdroju. Problemami zdrowia zajmuje się od początku swojej kariery zawodowej. Rezultatem działalności naukowej jest około 80 prac opublikowanych w czasopismach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym w tym 6 prac punktowanych na Liście Filadelfijskiej oraz książki pt. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. W ramach swojej działalności prowadzi badania i analizy oraz gromadzi informacje, materiały związane z problematyką zdrowia publicznego. Podejmuje działania w zakresie kreowania właściwych postaw społecznych poprzez prowadzenie wielu seminariów i szkoleń. Permanentnie uczestniczy w szkoleniu i doszkalaniu kadry zwracając szczególną uwagę na pojawiające się zagrożenia zdrowotne. Doskonali warsztat zawodowy poprzez udział w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach oraz nawiązuje współpracę z wieloma organizacjami.
 
Andrzej Idziak - Krajowy Koordynator Ubezpieczeń Medycznych TUiR Allianz Polska SA. Specjalizuje się w ubezpieczeniach dedykowanych branży medycznej w szczególności ubezpieczeniach Odpowiedzialności Cywilnej Podmiotów leczniczych oraz świadczeniodawców nie będących Podmiotami Leczniczymi. W firmie Allianz od 2000 roku.

 
Robert Terlecki - Od 1999 roku związany z TUiR Allianz, od 2006 roku Dyrektor Zarządzający Agencją Allianz w Kielcach. Specjalista w dziedzinie ubezpieczeń, dla którego wyznacznikiem pozycji na rynku jest rzesza zadowolonych klientów, którzy z roku na rok przedłużają swoje polisy ubezpieczeniowe oraz polecają usługi innym, w oparciu o rzetelną i profesjonalną współpracę.
 
Rafał Wolski - dziennikarz telewizyjny i radiowy, publicysta, prezes Fundacji Rozwoju Kielc, konferensjer, moderator i uczestnik paneli dyskusyjnych; specjalizuje się min. w finansach samorządów lokalnych, promocji przedsiębiorczości, działalności organizacji pozarządowych i tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego.

Atrakcje specjalne:

Na zakończenie konferencji przygotowana została atrakcja dla wszystkich uczestników w postaci pokazu barmańskiego firmy Extreme Bar - laureatów ponad 40-stu największych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
 
Extreme Bar to czołowa marka na rynku usług barmańskich. Firma posiada największe zaplecze do cateringu barowego a personel Extreme Bar pracuje w najefektowniejszym stylu obsługi - Working Flair.


Patroni honorowi:

Świętokrzyska Izba Lekarska
25-389 Kielce, ul. Wojska Polskiego 52
www.oil.org.plPrezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski
25-303 Kielce, Rynek 1
www.um.kielce.pl

Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3
www.kielce.uw.gov.pl

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Lubawski

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3
www.kielce.uw.gov.plSponsorzy:

Redee, Agencja Allianz Robert Terlecki, Plus, OXYCOM S.A., Bank Spółdzielczy w Kielcach, Europejski Fundusz Leasingowy, Kancelaria Radcy Prawnego dr Robert Frey, SUKCES CONSULTING GROUP Sp. z o.o., POLFARMEX S.A.

Patroni medialni:

Echo Dnia Kielce

www.echodnia.euTelewizja NTV Kielce

www.tvswietokrzyska.pl/kielce/Radio FaMa Kielce

Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" Sp. z o.o.
25-514 Kielce, ul. Kozia 2
www.radiofama.com.plRadio Plus Kielce


Serwis medyczny medicoland.pl

Cole Grzegorz Rutkowski
10-089 Olsztyn, ul. Iwaszkiewicza 16/5
www.medicoland.pl

Portal medicalonline.pl


Niezależna porównywarka usług finansowych sferafinansów.pl

Sfera Finansów S.A.
02-174 Warszawa, ul. Sabały 60
www.sfera-finansow.pl
Internetowa Telewizja Kielce

Urząd Miasta Kielce
25-303 Kielce, ul. Rynek 1
www.itv.kielce.euinfoDENT24.pl
www.infoDENT24.plOpieka medialna:Wsparcie przy organizacji:

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja KopernikaKamyk - studio fotograficzneJokers Kielce - Klub futbolu amerykańskiego


Zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej z wydarzenia!

Informacje prasowe:

Echo Dnia
Dziennik Gazeta Prawna 

Galeria