III edycja

Data: 25 stycznia 2014 r.

Temat: "Rzeczowo o podatkach i finansach w prywatnej praktyce lekarskiej"

25 stycznia 2014 roku odbyła się trzecia z cyklu konferencja pt." Rzeczowo o podatkach, prawie i finansach w prywatnej praktyce lekarskiej". Udział wzięło ponad 150 uczestników. Tematyka związana była z praktycznych podejściem do zagadnień podatkowych w prywatnej praktyce lekarskiej, właściwym zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników oraz omówienie zagrożeń jakie niesie nieterminowe płacenie podatków spotkały się z uznaniem uczestników. Bardzo ożywiony i przedłużający się panel dyskusyjny, świadczył o tym, że takie spotkania są odpowiednim miejscem do wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie ekspertów.

Tematy prelekcji:

"Właściwe rozliczanie przychodów i kosztów w gabinecie lekarskim"
Michał Cielibała

"Elektroniczna dokumentacja medyczna w codziennej pracy podmiotu leczniczego"
Robert A. Beksiński Ericpol Sp. z o.o.

"Czy za niezapłacone podatki grozi ci więzienie?"
Tomasz Gzela

"Lekarz pracodawcą - jak zatrudnić i zwolnić pracownika"
dr Robert Frey, dr Renata Kędziora

Prelegenci:

Michał Cielibała - doradca podatkowy nr wpisu 8015. Specjalizuje się w prawie podatkowym, reprezentuje podatników w toku postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Od 1991 r. współwłaściciel Biura Rachunkowego BIUREX, które prowadzi stałą obsługę księgowo-podatkową kilkuset firm. Jest doświadczonym szkoleniowcem, autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Dzięki połączeniu wiedzy z doświadczeniem zawodowym potrafi przekładać normy prawne na praktykę codziennego funkcjonowania przedsiębiorstw.

dr Robert Frey - doktor nauk prawnych, radca prawny, adiunkt na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, właściciel Kancelarii Radcy Prawnego, autor monografii „Powództwa przeciwegzekucyjne” oraz szeregu publikacji z zakresu prawa i postępowania cywilnego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego. Wpisany na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego i Centrum Mediacji (ICAMC – International Court of Arbitration & Mediation Center) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

dr Renata Kędziora – doktor nauk prawnych, dyrektor Oddziału Sandomierz Kancelarii dr Frey, współpracuje z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Wyższą Szkołą Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu. Autorka książki „Odpowiedzialność karna lekarza w związku z wykonywaniem czynności medycznych” oraz licznych artykułów z zakresu prawa. Specjalizuje się w poradnictwie oraz szkoleniach z zakresu prawa pracy. Wpisana na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego i Centrum Mediacji (ICAMC – International Court of Arbitration & Mediation Center) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tomasz Gzela - Prawnik, absolwent studiów podyplomowych z ekonomii, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 20-letnia praktyka w organach podatkowych, praca badawcza i dydaktyczna w państwowych i prywatnych szkołach wyższych oraz kancelariach prawnych i podatkowych. Autor publikacji, opracował obowiązkową procedurę stosowaną przez doradców podatkowych w zakresie przeciwdziałania "praniu pieniędzy". Na rynku szkoleniowym od ponad 15 lat, specjalizuje się w szczególności: w procedurze karnej skarbwej, nieujawnionych źródłach przychodu, kontrolach fiskalnych, podatkowych aspektach śmierci podatnika - przedsiębiorcy, prawie dewizowym w działalności gospodarczej, szeroko rozumianej odpowiedzialnoiści podatkowej i finansach publicznych.

Rafał Wolski - samorządowiec, dziennikarz, publicysta, społecznik, moderator i uczestnik konferencji i paneli dyskusyjnych, specjalizuje się m. in. w finansach jednostek samorządu terytorialnego, promocji przedsiębiorczości, działalności organizacji pozarządowych i tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego.
 
Robert A. Beksiński - absolwent socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od kilkunastu lat związany zawodowo z branżą IT, posiada ugruntowane i bogate doświadczenie handlowe  oraz wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania. Przez wiele lat piastował stanowiska managerskie w firmach polskich i zagranicznych, tworzył i odpowiadał m.in. za sieci dystrybucji, dobywając jednocześnie widzę i praktyczne umiejętności w zakresie organizacji pracy oraz budowania dobrych relacji z pracownikami i klientami. odpowiadała za organizację spotkań i konferencji, prowadzenie spraw administracyjnych, przetargów oraz obsługę dużych projektów korporacyjnych. Pełniąc rolę lidera zespołów z powodzeniem realizował wymagające i trudne projekty. Przez długi czas Redaktor Naczelny takich tytułów jak "Moja Parafia", "Polcom News", a następnie "Epcot News", współpracuje z licznymi redakcjami periodyków pisząc artykuły. Prywatnie udziela się w pomocy społecznej, m.in. współpracując z Krakowską Fundacją HAMLET. Interdyscyplinarność tworzy z niego solidnego i kompetentnego partnera w biznesie.

Partnerzy:

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski
25-303 Kielce, Rynek 1
www.um.kielce.pl

Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3
www.kielce.uw.gov.plŚwiętokrzyska Izba Lekarska

25-389 Kielce, ul. Wojska Polskiego 52
www.oil.org.plSponsorzy:

Bank Zachodni WBK 6 oddział w Kielcach, Sektor Aplikacji Medycznych Ericpol Sp. z o.o., Kancelaria Radcy Prawnego Dr Robert Frey, SUKCES CONSULTING GROUP Sp. z o.o.

Wsparcie przy organizacji:

Kamyk - studio fotograficzne


Patroni medialni:

Telewizja NTV Kielce

www.tvswietokrzyska.pl/kielce/Radio Fama Kielce

Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" Sp. z o.o.
25-514 Kielce, ul. Kozia 2
www.radiofama.com.plRadio PLUS KielceNiezależna porównywarka usług finansowych: sfera-finansów.pl

Sfera Finansów S.A.
02-174 Warszawa, ul. Sabały 60
www.sfera-finansow.plinfoDENT24.pl
www.infodent24.plPolski serwis medyczny: medicoland.pl

Cole Grzegorz Rutkowski
10-089 Olsztyn, ul. Iwaszkiewicza 16/5
www.medicoland.pl


Wydawnictwo profesjonalnych portali medycznych

02-675 Warszawa, ul. Wołoska 22
www.openmedica.pl


Zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej z wydarzenia! 

Galeria