V edycja

Data: 6 lutego 2016 r.

Temat: "TaxMedicus - podatki i prawo dla lekarzy"

6 lutego 2016 roku Biuro Rachunkowe BIUREX już po raz piąty zaprosiło lekarzy z województwa świętokrzyskiego do udziału w konferencji medycznej "TaxMedicus - podatki i prawo dla lekarzy".

Na konferencji poruszano tematy związane z prowadzeniem prywatnego gabinetu lekarskiego - zmiany w podatkach na rok 2016. Odpowiedzialność za błędy lekarskie, kontrola w gabinecie lekarza oraz elektroniczne zwolnienia lekarskie - to tylko niektóre z tematów, które zaproponowano uczestnikom.

Konferencja zgromadziła ponad stu przedstawicieli sektora medycznego. Wszystkim uczestnikom, wystawcom oraz partnerom tegorocznej konferencji serdecznie dziękujemy.


Tematy prelekcji:

"Zmiany w podatkach w 2016 roku. Rozliczenie samochodu osobowego w kosztach działalności gospodarczej lekarza"
Michał Cielibała

"Kreowanie pozytywnego wizerunku w mediach"
Radio FAMA

"Odpowiedzialność za błędy lekarskie"
Kamila Kocańda, Bartłomiej Marek

"Opodatkowanie i ewidencjonowanie usług na kasie fiskalnej w podmiotach medycznych"
DIAGNOSTYKA Sp. z o.o.

"e-ZLA" od stycznia 2016 roku. Jak przygotować się do nadchodzących zmian? Zasady wystawiania zwolnień"
Robert A. Beksiński, Ericpol Sp. z o.o.

"Kontrola podatkowa w gabinecie lekarza"
Tomasz Gzela

Prelegenci:

Michał Cielibała - doradca podatkowy nr wpisu 8015. Specjalizuje się w prawie podatkowym, reprezentuje podatników w toku postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Od 1991 roku współwłaściciel Biura Rachunkowego BIUREX, które prowadzi stałą obsługę księgowo-podatkową kilkuset firm. Jest doświadczonym szkoleniowcem, autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Dzięki połączeniu wiedzy z doświadczeniem zawodowym potrafi przekładać normy prawne na praktykę codziennego funkcjonowania przedsiębiorstw.

Aneta Czaban - redaktor naczelny Radia Fama. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Od zawsze pasjonatka radia. W Radiu Fama od 18 lat. Autorka i prowadząca wielu popularnych audycji, między innymi magazynu "Zdrowie, moda i uroda" czy "Balladowa Lista Przebojów". Dziennikarka, prezenterka radiowa, zajmuje się również profesjonalną sprzedażą kampanii promocyjno-reklamowych dla firm i indywidualnych klientów. Od wielu lat jest również konferansjerem na różnych imprezach, galach, koncertach, konferencjach, targach. Organizowała i prowadziła między innymi regionalne i ogólnopolskie etapy wyborów Miss Polonia, pokazy mody, gale "Off Fashion" w Kieleckim Centrum Kultury, "Dzikie Róże" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego i inne.

Kamila Kocańda - w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Aplikację radcowską odbywała w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz w Kielcach. W toku studiów brała udział w rocznym kursie prawa amerykańskiego, prowadzonym przez wykładowców z Levin College of Law University of Florida. Była stypendystką programu Socrates -Erasmus, w ramach którego spędziła pół roku na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie w Holandii. W roku 2015 obroniła pracę doktorską z dziedziny prawa medycznego. jest wykładowcą przedmiotów z zakresu prawa medycznego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz członkiem Komisji Bioetycznej na tejże uczelni. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych w Warszawie. Biegle posługuje się językiem angielskim, posiada certyfikaty: ILEC (International Legal English Certificate by Cambridge), BEC (Business English Certificate - level higher), CAE (Certificate in Advanced English), FCE (First Certificate in English). Prowadzi obsługę prawną podmiotów wykonujących działalność leczniczą we wszystkich rodzajach oraz zakresach tej działalności jako radca prawny etatowy oraz w formie współpracy.

Bartłomiej Marek - radca prawny, od 2012 roku prowadzi kancelarię, która specjalizuje się w obsłudze podmiotów prowadzących działalność leczniczą na terenie województwa świętokrzyskiego. Przy współpracy ze Świętokrzyską Izbą Lekarską jak również Świętokrzyską Izbą Pielęgniarek i Położnych prowadził szkolenia w zakresie prawa medycznego.

Aldona Barcicka - doradca podatkowy nr wpisu 12603. Od września 2014 związana z Kancelarią Doradcy Podatkowego Michała Cielibały. Na co dzień zajmuje się udzielaniem porad, sporządzaniem opinii oraz wyjaśnień. Aldonę cechuje indywidualne podejście do każdego Klienta dzięki czemu dokładnie diagnozuje każdy problem.

Robert A. Beksiński - absolwent socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od kilkunastu lat związany zawodowo z branżą IT, posiada ugruntowane i bogate doświadczenie handlowe oraz wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania. Przez wiele lat piastował stanowiska managerskie w firmach polskich i zagranicznych, tworzył i odpowiadał m.in. za sieci dystrybucji, zdobywając jednocześnie wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie organizacji pracy oraz budowania dobrych relacji z pracownikami i klientami. Odpowiadał za organizację spotykań i konferencji, prowadzenie spraw administracyjnych, przetargów oraz obsługę dużych projektów korporacyjnych. Pełniąc rolę lidera zespołów z powodzeniem realizował wymagające i trudne projekty. Przedz długi czas redaktor naczelny takich tytułów jak: "Polcom News", a następnie "Epcot News", współpracuje z licznymi redakcjami periodyków pisząc artykuły. Prywatnie udziela się w pomocy społecznej, m.in. współpracując z Krakowską Fundacją HAMLET. Interdyscyplinarność tworzy z niego solidnego i kompetentnego partnera w biznesie".

Tomasz Gzela - prawnik, absolwent studiów podyplomowych z ekonomii, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Posiada ponad 20-letnią praktykę w organach podatkowych, pracy badawczej i dydaktycznej w państwowych i prywatnych szkołach wyższych oraz kancelariach prawnych i podatkowych. Autor publikacji, opracował obowiązkową procedurę stosowaną przez doradców podatkowych w zakresie przeciwdziałania "praniu pieniędzy". Ma rynku szkoleniowym od ponad 15 lat, specjalizuje się w szczególności: w procedurze karnej skarbowej, nieujawnionych źródłach przychodu, kontrolach fiskalnych, podatkowych aspektach śmierci podatnika-przedsiębiorcy, prawie dewizowym w działalności gospodarczej, szeroko rozumianej odpowiedzialności podatkowej i finansach publicznych.

Rafał Wolski - samorządowiec, dziennikarz, publicysta, społecznik, moderator i uczestnik konferencji i paneli dyskusyjnych, specjalizuje się m.in. w finansach jednostek samorządu terytorialnego, promocji przedsiębiorczości, działalności organizacji pozarządowych i tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego.

Partner:

Kancelaria Radców Prawnych Kocańda & Marek
25-312 Kielce, ul. Warszawska 30/11
www.kancelariaadpl.pl
Patroni honorowi:

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski
25-303 Kielce, Rynek 1
www.um.kielce.pl

Wojewoda Świętokrzyski
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3
www.kielce.uw.gov.pl

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3
www.sejmik.kielce.pl

Świętokrzyska Izba Lekarska
25-389 Kielce, ul. Wojska Polskiego 52
www.oil.org.pl
Sponsorzy:

UNIFORMIX
43-440 Bażanowice, ul. Cieszyńska 52
www.uniformix.plDIAGNOSTYKA Sp. z o.o.
Region Południowo Wschodni
25-734 Kielce, ul. Jagiellońska 74
www.diag.pl
Sektor Aplikacji Medycznych
Ericpol Sp. z o.o.
30-348 Kraków, ul. Bobrzyńskiego 12
www.dreryk.pl


Open Finance S.A
25-005 Kielce, ul. Sienkiewicza 45
www.open.pl


Douglas Polska Sp. z o.o.
01-042 Warszawa, ul. Okopowa 58/72
www.douglas.pl
Patroni medialni:

Internetowa Telewizja Kielce
Urząd Miasta Kielce
25-303 Kielce, ul. Rynek 1
www.itv.kielce.euRadio Kielce
25-317 Kielce, ul. Radiowa 4
www.radio.kielce.plRadio eM Kielce
25-013 Kielce, ul. Jana Pawła II
www.em.kielce.plTelewizja Świętokrzyska
www.tvstwietokrzyska.pl/kielce/Radio FaMa Kielce
Agencja Radiowo-Telewizyjna "FaMa" Sp. z o.o.
25-514 Kielce, ul. Kozia 2
www.radiofama.com.plNiezależna porównywarka usług finansowych: sfera-finansów.pl
Sfera Finansów S.A.
02-174 Warszawa, ul. Sabały 60
www.sfera-finansow.plPortal branży medycznej: medicalOnline.pl
Wydawnictwo Passeo
03-980 Warszawa, ul. Znanieckiego 16/2a
www.medicalonline.plWydawnictwo profesjonalnych portali medycznych
02-675 Warszawa, ul. Wołoska 22
www.openmedica.pl/static/startEcho dnia
Największy kielecki dziennik regionalny
Media Regionalne Sp. z o.o. Echo Dnia
25-520 Kielce 12, skr. 131, ul. Targowa 18
www.echodnia.eu
Wsparcie przy organizacji:

Kamyk - studio fotograficzne

Zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej z wydarzenia


Informacje prasowe:

Radio Kielce
Magazyn Eskalup
 

Galeria