IV edycja

Data: 24 stycznia 2015 r.

Temat: "Wykonywanie zawodu lekarza w ramach działalności leczniczej - aspekty podatkowe i prawne"

25 stycznia 2014 roku odbyła się trzecia z cyklu konferencji dla lekarzy pt. "Rzeczowo o podatkach, prawie i finansach w prywatnej praktyce lekarskiej" organizowana przez Biuro Rachunkowe BIUREX.

Celem konferencji było przedstawienie praktycznych rozwiązań związanych z prawidłowym rozliczaniem przychodów i kosztów, właściwym zatrudnieniem oraz zwalnianiem pracownika w prywatnej praktyce lekarskiej, omawiano także zagrożenia jakie niesie ze sobą nieterminowe płacenie podatków względem Urzędów Skarbowych.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych liczba uczestników była miłym zaskoczeniem dla organizatorów. Ciągle zwiększająca się frekwencja na organizowanych przez nasze biuro konferencjach świadczy o trafności i potrzebie organizowania tego typu projektów. Większość uczestników zadeklarowała chęć uczestnictwa w kolejnych takich przedsięwzięciach. Wszystkim partnerom i uczestnikom tegorocznej konferencji serdecznie dziękujemy.

Tematy prelekcji:

"Formy prowadzenia działalności gospodarczej przez lekarzy w aspekcie podatkowym. Zmiany w podatkach w 2015 roku"
Michał Cielibała

"Kontraktowanie usług medycznych"
Kamila Kocańda

"Elektroniczna dokumentacja medyczna"
Anna Chylińska, Małgorzata Domagała, ZETO

"Gabinet lekarski w spadku czy darowiźnie?"
Tomasz Gzela

"Tajemnica lekarska"
dr Anna Augustynowicz

Prelegenci:

Michał Cielibała - doradca podatkowy nr wpisu 8015. Specjalizuje się w prawie podatkowym, reprezentuje podatników w toku postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Od 1991 r. współwłaściciel Biura Rachunkowego BIUREX, które prowadzi stałą obsługę księgowo-podatkową kilkuset firm. Jest doświadczonym szkoleniowcem, autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Dzięki połączeniu wiedzy z doświadczeniem zawodowym potrafi przekładać normy prawne na praktykę codziennego funkcjonowania przedsiębiorstw.

Tomasz Gzela - prawnik, absolwent studiów podyplomowych z ekonomii, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 20-letnia praktyka w organach podatkowych, praca badawcza i dydaktyczna w państwowych i prywatnych szkołach wyższych oraz kancelariach prawnych i podatkowych. Autor publikacji, opracował obowiązkową procedurę stosowaną przez doradców podatkowych w zakresie przeciwdziałania "praniu pieniędzy". Na rynku szkoleniowym od ponad 15 lat, specjalizuje się w szczególności w procedurze karnej skarbowej, nieujawnionych źródłach przychodu, kontrolach fiskalnych, podatkowych aspektach śmierci podatnika-przedsiębiorcy, prawie dewizowym w działalności gospodarczej, szeroko rozumianej odpowiedzialności podatkowej i finansach publicznych.

Rafał Wolski - samorządowiec, dziennikarz, publicysta, społecznik, moderator i uczestnik konferencji i paneli dyskusyjnych, specjalizuje się m.in. w finansach jednostek samorządu terytorialnego, promocji przedsiębiorczości, działalności organizacji pozarządowych i tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego.

Anna Chylińska - jest pracownikiem zespołu wdrożeń w firmie Centrum Systemów Komputerowych Zeto S.A. zajmującej się sprzedażą i wdrożeniami oprogramowania do zarządzania placówkami medycznymi, gabinetami lekarskimi, a także oprogramowania ERP i kadrowo-płacowego. Jej doświadczenie zawodowe koncentruje się przede wszystkim wokół zintegrowanych systemów do zarządzania placówkami medycznymi. Prywatnie lubi sport.

Małgorzata Domagała - jest specjalistą ds. wdrożeń w firmie Centrum Systemów Komputerowych Zeto S.A.  zajmującej się sprzedażą i wdrożeniami oprogramowania do zarządzania placówkami medycznymi, gabinetami lekarskimi, a także oprogramowania ERP i kadrowo-płacowego. W trakcie swojej dotychczasowej drogi zawodowej zdobyła ogromne doświadczenie we wdrażaniu systemów, które ułatwiają funkcjonowanie każdej placówki medycznej, przedsiębiorstwa, czy małej firmy. Jej praktyka zawodowa skupia się głównie wokół takich dziedzin jak technologie informatyczne i systemy ERP.

Kamila Kocańda - jest etatowym radcą prawnym obsługującym największy szpital wojewódzki w województwie świętokrzyskim. Specjalizuje się w tematyce szeroko rozumianego prawa medycznego. Jednocześnie przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą standardów wykonywania zawodu lekarza pod kierunkiem profesora UAM w Poznaniu dr hab. Joanny Haberko.

dr Anna Augustynowicz - prawnik, specjalista w dziedzinie prawa medycznego. Adiunkt w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni pracownik Ministerstwa Zdrowia. Współpracowała z organami samorządów zawodowych zawodów medycznych oraz z podmiotami leczniczymi. Członek Polskiego Towarzystwa Prawa Medycznego. Specjalizuje się w problematyce spraw pacjenta, odpowiedzialności personelu medycznego oraz organizacji i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Jako pracownik organu administracji rządowej współuczestniczyła w opracowaniu szeregu aktów prawnych dotyczących funkcjonowania podmiotów świadczących usługi zdrowotne.

Patroni honorowi:

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski
25-303 Kielce, Rynek 1
www.um.kielce.pl

Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
25-516 Kielce, al. IX Wieków Kielc 3
www.kielce.uw.gov.plŚwiętokrzyska Izba Lekarska
25-389 Kielce, ul. Wojska Polskiego 52
www.oil.org.plSponsorzy:

Centrum Systemów Komputerowych Zeto S.A.
25-366 Kielce, ul. Śniadeckich 31
www.zetokielce.plSUKCES CONSULTING GROUP Sp. z o.o.
25-501 Kielce, ul. Henryka Sienkiewicza 66
www.sukces-consulting.plARKOM Kasy Fiskalne
25-553 Kielce, ul. Klonowa 55/28
www.arkom.kielce.plCenterIT Sp. z o.o.

25-616 Kielce, ul. Towarowa 22
www.centerit.pl
Patroni medialni:

Radio FAMA Kielce
Agencja Radiowo-Telewizyjna "Fama" Sp. z o.o.
25-514 Kielce, ul. Kozia 2
www.radiofama.com.plNiezależna porównywarka usług finansowych: sfera-finansów.pl
Sfera Finansów S.A.
02-174 Warszawa, ul. Sabały 60
www.sfera-finansow.plRadio eM Kielce
25-013 Kielce, ul. Jana Pawła II
www.em.kielce.plPolski serwis medyczny: medicoland.pl
Cole Grzegorz Rutkowski
10-089 Olsztyn, ul. Iwaszkiewicza 16/5
www.medicoland.plWydawnictwo profesjonalnych portali medycznych
02-675 Warszawa, ul. Wołoska 22
www.openmedica.plTelewizja NTV Kielce
www.tvswietokrzyska.pl/kielce/Echo Dnia Kielce
www.echodnia.euInternetowa Telewizja Kielce
Urząd Miasta Kielce
25-303 Kielce, ul. Rynek 1
www.itv.kielce.eu
Wsparcie przy organizacji:

Kamyk - studio fotograficzne
 

Galeria